Ana sayfa > Bilgi > İçerik

Konserve yiyecek nasıl seçilir?

Sep 20, 2019

Konserve yemeğimizi hafifçe almamalıyız.

1. Ürün logosuna ilk bakacak şey: etiket tamamen temiz olmalıdır, ana hammadde, net içerik, yenilebilir yöntem, saklama koşulları, ürün standart numarası vb. Gibi yiyecekleri açıklayabilir. Kapak basılmıştır. fabrikanın kod adı, fabrikanın kod adı, üretim tarihi ve ürünün kod adı ile birlikte. Ticari marka bilgisi eksik ve yetersiz yapılmışsa, standart altı bir üründür. Bir üretim tarihi seçerken, en son ürünü seçmek en iyisidir.

2. Tank gövdesine dikkat edin: teneke kutular için, teneke kutunun yüzeyi temiz ve lekesiz pastan arındırılmış, teneke kutunun tabanı ve kapağı hafifçe içbükey, dikiş ve alt kıvrılmış kenar zarar görmemiş, demir dil, mühür sıkı ve genellikle iyi bir tenekedir. Cam kutular için, ilk önce içeriğin çamurlu, yağışlı ve solmuş olup olmadığını gözlemlemek gerekir. İyi bir renk normal bir renge (yiyeceğin doğal rengi), tam bir şekle, berrak çorbaya, altta tortuya, hafif içbükey bir kapağa sahip olmalı ve kalay kapak ve lastik bantta pas olmamalıdır.

3. Sesi dinleyin: alt kapağın ortasına parmağınızla vurun, ses net ve sağlamdır; Ses bulanık ve boş, bu da içeriğin yetersiz ve gazın daha fazla olduğunu gösteriyor. Kısık sesi, tenekenin kötü gittiğini gösterir.

4. Açabilir miyim: kavanozdaki gıdanın normal rengine, lezzetine ve şekline dikkat edin. Küflü koklamak, topaklı veya yulaf lapası şeklinde bulunursa, o yemek yenilebilir değil, kötüleşti.