Ana sayfa > Bilgi > İçerik

Pu erh çay nasıl seçilir?

Nov 12, 2018
Pu Erh Tea

Pu erh çay nasıl tanımlanır?

Yaş çay daha iyi değil, sadece doğru depolama koşullarında ürünün kalitesi, belirli bir zaman diliminde çayın kalitesi "iyi" bir yöne dönüştürülür. Bir çay ürününün kalitesi başlangıçta standarda uygun değilse veya sonraki dönemde uygun şekilde saklanmazsa, çayın kalitesi ne kadar sürülürse sürsün ne olursa olsun iyi olmaz ve birçok pu erh çay pazarında vicdansız satıcılar. Sahteciliğin temel yöntemi, çiğ çayın yaşlanmasını ıslak bir depo ile hızlandırmak ve “eski çay” olarak adlandırmaktır. Ya da çayın paketlenmesini yaşlılık duygusunu göstermek için eski yapın. Sıradan tüketicilerin, eski çay çayının doğru ve yanlış, iyi ve kötü tanımlanmasını tanımlamaları son derece zordur.

Çay görünüm

Yeni çay çayının görünümü daha taze, çoğunlukla sarı-yeşil, beyaz ve güçlü bir tada sahip; Uzun bir oksidasyon süresinden sonra çayın görünümü hünnap kırmızısı olacaktır ve beyaz, sarımsı kahverengiye dönüşecektir.

Ambalaj kağıdı rengi

Genellikle eski çay çayı, ambalajının beyaz kağıdı zamanla eski hale gelir, kağıt biraz sarı olur, böylece çayı çağı yaşı, el yapımı kumaşın derecesinden ve baskının yaşlanmasından yargılanabilir. . Fakat bu sadece referans olarak kullanılabilir, mutlak bir temel değil, çünkü bazı ahlaksız tüccarlar bu zihniyeti, ikincil ürünleri Chen Huang'ın ambalajında paketlemek için kullanabilir.