Ana sayfa > Haber > İçerik

Bağışıklık Sağlığı İçin Şiatake Mantar Özü

Dec 05, 2017

Şiitake Mantar özütü yiyecek ve içecekler için güçlü bir bağışıklık ve sağlık tonlayıcı bileşenidir. İçinde lentini bulunur ve genel olarak canlandırıcı etkiye sahiptir ve yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur. Bağışıklığı artıran ve kolesterolü emen beta glukanları da içerir. Şiitake mantar ince toz özü, yiyecek ve içecek uygulamaları için suda çözünür ince toz özü olarak bulunur .

Shiitake mantarı, kızarmış sebze, balık ve diğerleri gibi birçok yemekte lezzetli tatları ve etli dokusu ile son derece değerlidir. Geleneksel Çin tıbbında Xiang gu (kokulu mantar) olarak bilinen Asya ülkeleri ve dünyadaki sağlık faydaları arasında sindirimin güçlendirilmesi ve normalleştirilmesi ve hayati enerji yaşam güçlerinin (Chi) artırılması yer alır. Şiitake aynı zamanda depresif bağışıklık fonksiyonu, alerji, sık grip ve soğuk algınlığı, bronş inflamasyonu, tükenme ve zayıflık, kalp rahatsızlığı, yüksek kan kolesterolü, yüksek tansiyon, enfeksiyöz hastalıklar, dolaşım bozukluğu, şeker hastalığı gibi diğer durumların tıbbi olarak kullanılıyor ve karaciğer sorunları.

Aktif bileşikler arasında, potent bağışıklık destekleyici etkileri olan lentinan olarak bilinen iyi çalışılan polisakarit, sterol eritadenin ve beta glukanlar yer alır. Son ikisi de güçlü kolesterol ve trigliserit düşürücü etkiden sorumludur. Diğer biyoaktif fraksiyonlar antibiyotik, bağışıklık uyarıcı ve antiviral özelliklere sahiptir. Lentinan, yaşlı insanlar için genel bir canlandırıcı bileşiktir ve genç aktif kişiler bunları iş ve yorgunlukla ilgili streslerden korumaya yardımcı olurlar.

Beta glukanlar, bağışıklık sistemi üzerinde özel efektler kazandırmaya yardımcı olmak için, büyük moleküllü, eşsiz dallı bir şekle sahip suda çözünen polisakaritlerdir. Sindirim sisteminde bağışıklık hücrelerini uyarır ve vücudun her yerinde bağışıklık uyandırmak için bir miktar absorbe olur. Beta glukanlar, kolesterol ve toksinleri emebilen bir çözünür fiber türüdür. FDA, bilimsel kanıtlara dayalı olarak daha yüksek miktarda beta glukan içeren gıdalar için kalp sağlıklı etiketlemeyi onayladı. Fiber, ayrıca, tip 2 diyabet için riski azaltmaya yardımcı olabilir ve diyabetlilerde daha iyi kan şekeri kontrolü sağlamaya yardımcı olabilir.

shiitake powder.png