Ana sayfa > Haber > İçerik

Tatlı Mısır Yemenin Faydaları Nelerdir?

Mar 06, 2018

SWEET CORN.jpg

Tatlı Mısır, insan sağlığına yararlı olan iri tanelerdeki bir sağlık besindir. Öyleyse, tatlı mısırın besin içeriği nedir? Tatlı mısır yemenin yararları nelerdir?

Alman Beslenme ve Sağlık Kurumu tarafından yapılan araştırmalar, mısırın tüm temel gıdalar arasında en yüksek besin değerine ve sağlık faydalarına sahip olduğunu göstermektedir. Tatlı mısır besleyici yedi "anti-aging ajanlar", yani kalsiyum, glutatyon, vitaminler, magnezyum, selenyum, E vitamini ve yağ asitleri içerir.


1, Kalsiyum: Tatlı mısır, diyette en bol besin maddesidir. 100 gram mısır için yaklaşık 300 mg kalsiyum sağlar, bu da süt ürünlerinde bulunanlarla hemen hemen aynıdır. Zengin kalsiyum kan basıncını düşürme rolünü oynayabilir, ancak aynı zamanda çocuklarda kemik büyümesini ve gelişimini destekler.


2, Glutatyon: Glutatyon sadece beyazlatıcı etkisi değil, aynı zamanda anti-kanser, özellikle endojen glutatyonun rolünü de değil, vücut hastalığa karşı çok önemli bir maddedir.


3, Vitaminler: anti-kanser etkisi ile, karoten A vitamini içine emildikten sonra vücutta tatlı mısır besinleri. Bitki selüloz karsinojenlerin ve diğer zehirlerin salınmasını hızlandırır.


4, Doğal E vitamini: Hücre bölünmesini teşvik etmek, serum kolesterolünü düşürmek, cilt lezyonlarını önlemek, ancak aynı zamanda ateroskleroz ve beyin fonksiyon düşüşünü azaltmak. Mısır lutein içerir, zeaksantin göz yaşlanmasını geciktirmeye yardımcı olur.


5, Selenyum: "Yaşam Elementleri" Selenyum "kanser kralı" olarak bilinir, sıradan mısırdan 8-10 kat daha yüksek süper tatlı mısır Se içeriği. Selenyum ayrıca bağışıklık, diyabet, kardiyovasküler ve serebrovasküler hastalıkların önlenmesi, karaciğer hastalığının önlenmesi ve tedavisi, karaciğer ve benzeri korunmasını artırmıştır.


6, Magnezyum: magnezyum hemen hemen tüm vücudun metabolik süreçlerinde, potasyumdan hücre içi içeriğe karışır. Magnezyum, potasyum, sodyum ve kalsiyum iyonlarını etkiler ve "kanal" ın içinde ve dışında hareket eder ve biyofilm potansiyelinin rolünü korur. Magnezyum eksikliği, kaçınılmaz olarak insan sağlığına zarar verecektir.


7, Yağ asitleri: İnsan vücudu için yağ asitlerinin yararları, bağırsak florasının dengesini korumak için sindirim sisteminin gelişmesine yardımcı olmak için enerji sağlayabilir. Tatlı mısır yemenin yararları


Fortop konserve tatlı mısır yemeye hazır. Günlük yemek tarifi için iyi bir seçim.

canned sweet corn healthy.jpg